AK Parti Grup Başkanvekili Tunç: ‘Güçlendirilmiş parlamenter sistem çöktü’

AK Parti Grup Başkanvekili Tunç: ‘Güçlendirilmiş parlamenter sistem çöktü’

Haber 7 - AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masaya ilişkin açıklamalarıyla "güçlendirilmiş parlamenter sistemin çöktüğünü" belirtti.

ABONE OL
Mart 3, 2023 20:00
AK Parti Grup Başkanvekili Tunç: ‘Güçlendirilmiş parlamenter sistem çöktü’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, Akşener’in altılı masa ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına ilişkin sözlerini değerlendirdi.Altılı masanın tarihe gömüldüğünü kaydeden Tunç, “Güçlendirilmiş parlamenter sistem çöktü.” değerlendirmesinde bulundu.Altılı masanın toplanıp toplanıp dağıldığını aktaran Tunç, “Aylarca süren altılı masa tiyatrosu dağıldı. Parlamenter sistem hayali iflas etti. Biz bugüne kadar olduğu gibi milletimizle omuz omuza, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yaralarımızı sarmaya, Türkiye’yi hep beraber inşa etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.AK Parti Grup Başkanvekili Tunç şunları kaydetti:”Birbiriyle taban tabana zıt, koltuk paylaşımı dışında herhangi bir ortak noktası bulunmayan, milletimizi suni gündemle meşgul eden altılı masa tiyatrosu fiyasko ile sonuçlanmış, bugün itibarıyla seçimi göremeden iflas etmiştir. Tek vaatleri eskiye dönüş olan, milli irade yerine kendi vesayetleri altında kukla bir cumhurbaşkanı arayan altılı masa ortakları, eski Türkiye’nin kumpaslarını, koalisyon kavgalarını milletimize bir kez daha hatırlatmıştır. Hayalini kurdukları güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadi çökmüştür. Bizim gündemimiz aziz milletimizin gündemidir.”Cumhur İttifakı’nın gündeminin ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’yi daha ileriye taşıyarak milletin refahını artırmak, demokrasiyi yükseltmek olduğunun altını çizen Tunç, şunları aktardı:”Vakit, güçlü Türkiye’nin inşasına hep birlikte destek olma vaktidir. Vakit, asrın felaketi sonrası yaralara merhem olma, milletimizin taleplerine cevap verme, güven ve istikrarı sürdürme, sağlam bir irade vaktidir.”KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.