AK Partili başkandan CHP’li İBB yönetimine uyarı: ‘Boya ve badanayla örtbas edemezsiniz’
  • Yozgat Haberleri
  • Gündem
  • AK Partili başkandan CHP’li İBB yönetimine uyarı: ‘Boya ve badanayla örtbas edemezsiniz’

AK Partili başkandan CHP’li İBB yönetimine uyarı: ‘Boya ve badanayla örtbas edemezsiniz’

Haber 7 - Olası deprem durumunda ulaşım güvenliği açısından büyük risk taşıyan İstanbul'daki üst geçitlerin birçoğu alarm veriyor. Adeta çürüyen üst geçitlerdeki sorunlu noktaların İBB yönetimince "boya badana" ile kapatıldığı ifade ediliyor.

ABONE OL
Mart 13, 2023 04:00
AK Partili başkandan CHP’li İBB yönetimine uyarı: ‘Boya ve badanayla örtbas edemezsiniz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER 7 – ÖZEL6 Şubat depremlerinin ardından bütün Türkiye’nin ana gündemi depreme yönelik önlemler olurken, gözlerin çevrildiği İstanbul’da eski binaların yanı sıra karayolu üzerinde sıralanan üst geçitler de büyük riskler barındırıyor. İstanbul’un otoyollarını adeta çevreleyen üst geçitlerin birçoğunun eski ve dayanıksız olduğu yönünde endişe duyuluyor. Yaşanabilecek bir afet anında oluşabilecek çökme durumunda ilçelere bağlanan ana yolların trafiğe kapanmasına, ambulans ve itfaiye ekiplerinin ulaşım sağlayamamasına, yardım ekiplerinin saatlerce yolda kalmasına sebep olabilecek büyük risk unsuru olan üst geçitlerle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vurdumduymaz bir tavır takındığı ifade ediliyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, CHP’li yönetimin sorumluluğundaki üst ve alt geçitleri gündeme getirerek Ekrem İmamoğlu’na uyarıda bulundu. Her gün yüz binlerce insanın kullandığı E-5 Otoyolu ve Metrobüs güzergahındaki çoğu yapının rutin denetiminin yapılmadığını belirten Özdemir, İstanbul için hayati nitelikteki yol güvenliğinin devamı için İBB’yi göreve çağırdı.Haber7’ye konuşan İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Özdemir, olası bir afet durumunda İBB’nin sorumlu tutulacağını vurgulayıp, söz konusu alt ve üst geçitlerin AK Parti döneminde düzenli olarak kontrol edildiğini hatırlattı.”BOYA VE BADANAYLA ÖRTBAS EDEMEZSİNİZ”İBB’nin 2019 yılından bu yana şehrin merkezi yerlerinde bulunan üst geçit ve alt geçitlerinde gerekli kontrolleri yapmadığını vurgulayan Başkan Abdullah Özdemir, “Arkadaşlarımız işin teknik tarafındaki gerekli araştırmaları yaptı. Beton ve demir dayanımıyla ilgili güçlendirme gereksinimi veya yenilemenin ihtiyaç olup olmadığına dair bir araştırmaydı. Ve İBB’nin herhangi bir inceleme yapmadığı bilgisi bize ulaştı. Sadece boya badana yapıldığını gördük. Boya ve badanayla örtbas edemezsiniz. Buraların incelenmesi gerekiyor” dedi.İşte İstanbul’u bu zihniyet yönetiyor: “Kentsel Dönüşüm beni irite ediyor!””BUNUN SORUMLUSU İBB’DİR”İBB’nin AK Parti döneminde şehirdeki bütün üst geçit ve alt geçitlerin düzenli aralıklarla kontrol edildiğini hatırlatan Abdullah Özdemir, Haber7’ye yaptığı özel açıklamalarını şu ifadelerle noktaladı:”Şu anda Metrobüs güzergâhında ve E-5 üzerinde ivedilikle incelenmesi gereken üst geçitler ve alt geçitler söz konusu. Olası bir fecaatte bunun sorumlusu İBB’dir. Bu noktada İBB’nin detaylı bir şekilde teknik incelemelerde bulunması gerekiyor. Yapılar bütün halde gözden geçirildikten sonra eksikler öne çıkarılır. Ve bu yönde çalışmalara başlanılır. Her yıl rutin bir şekilde bu yapıların incelenmesi gerekiyor. AK Parti döneminde üst geçitler düzenli olarak incelenirdi. Bu uygulama ne yazık ki şu an yok.”KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.