Beşir Derneği, deprem bölgesinde çalışmalarını yıl boyunca sürdürecek

Beşir Derneği, deprem bölgesinde çalışmalarını yıl boyunca sürdürecek

Haber 7 - Depremin hemen ardından yola çıkan Beşir Derneği’nin arama-kurtarma ekipleri 127 kişiyi canlı olarak enkazdan kurtardı. 209 lokasyonda insani yardıma devam eden dernek, afetzedelere yönelik psikososyal çalışmalar da yapıyor.

ABONE OL
Mart 11, 2023 04:00
Beşir Derneği, deprem bölgesinde çalışmalarını yıl boyunca sürdürecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük yıkımın yaşandığı bölgelere ilk ulaşan sivil toplum kuruluşlarından biri olan Beşir Derneği, afetzedelere yönelik çalışmalarını yıl boyunca devam ettirecek.Depremin ilk gününden bu yana, afetten etkilenen illerin tamamında faaliyet yürüttüklerini ifade eden Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar, 3 bin 500’den fazla personel ve gönüllüyle 209 lokasyonda insani yardım faaliyeti yürüttüklerini ifade etti.BEŞİR DERNEĞİ, 127 KİŞİYİ CANLI OLARAK ENKAZDAN KURTARDI”Beşir Derneği olarak, deprem haberini alır almaz bütün ekip ve ekipmanlarımızla afet bölgesine intikal ettik” diyen Sarıyar, “630 kişiden oluşan arama kurtarma ekiplerimiz AFAD koordinasyonunda toplam 98 noktada arama kurtarma çalışmalarına destek verdi. Arkadaşlarımız, ‘bir can daha kurtarabilir miyiz’ kaygısıyla gece gündüz çalıştılar. 127 kişiyi enkaz altından canlı olarak çıkarmayı başardık” dedi.BÖLGEYE İNSANİ YARDIM DEVAM EDİYORBölgeye mobil aşevi ve ikram araçlarını da yönlendirdiklerini aktaran Sarıyar, sıcak yemek, su ve ikramlık yiyecek desteğinde bulunduklarını kaydetti.Şimdiye kadar deprem bölgesine 325 tır gıda ve insani yardım malzemesi gönderen Beşir Derneği ayrıca şu yardımlarda bulundu:1 milyon 328 bin 480 kişilik sıcak yemek dağıtımı1 milyon 174 bin 702 su ve içecek944 bin 610 adet ikramlık yiyecek377 Bin 701 adet ekmek37 bin 558 gıda kumanyası122 bin 795 giysi1 Milyon 747 Bin 201 temizlik ve temel ihtiyaç malzemesiPSİKOSOSYAL ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR2 bin depremzede aileye barınma imkanı sağlandığını da kaydeden Sarıyar şunları söyledi:”Afetzedelerimize yönelik psikososyal çalışmalarımız da devam ediyor. Alanında uzman personel ve gönüllülerimiz, psikolojik olumsuzlukları atlatabilmeleri için afetzedelerimizle yakından ilgileniyorlar. Depremden etkilenen çocuklarımız için de çeşitli etkinlikler yapıyoruz. GENÇKON işbirliğiyle Kahramanmaraş’ta ‘İyi İşler Atölyesi’ ismiyle bir etkinlik çadırı kurduk. Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsü Diş Hekimliği Fakültesi önünde hizmet vermeye başlayan çadırda depremden etkilenen çocukların iyi vakit geçirebilmesi için boyama, maket, kukla ve el sanatları hizmeti sunduk. Ancak bölgede normalleşmenin sağlanabilmesi ve yaraların sarılabilmesi için çok daha fazla yardıma ihtiyaç var.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.