Bir fedakarlık hikayesi: Afet bölgesine gittiler, Niğde’de uyandılar

Bir fedakarlık hikayesi: Afet bölgesine gittiler, Niğde’de uyandılar

Haber 7 - Samet ve Hüseyin... Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği Gaziantep'te depremzedelere yardım için çalışıyorlardı. Afet bölgesinde dinlenmek için biraz uyuyan ikili gözlerini Niğde'de açtılar.

ABONE OL
Şubat 22, 2023 06:00
Bir fedakarlık hikayesi: Afet bölgesine gittiler, Niğde’de uyandılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7 büyüklüğündeki iki yıkıcı deprem tüm Türkiye’yi sarstı. Yurdun her bir tarafından deprem bölgelerine yardımlar gelmeye, çalışmalara destek olmaya vatandaşlar seferber oldu.Hüseyin ve Samet’te ellerindeki tüm imkanları ile depremlerin etkilediği şehir Gaziantep’teler. İlk gün gelip enkazdan 7 kişiyi kurtarıyorlar. Hüseyin ve Samet depremin ilk gününden beri bölgedeler ama onlar 14 gündür oralarda… 15 günlük süreçte onlar 1 günü yanlışlıkla Niğde’de geçirdiler.Bir fedakârlık hikâyesi dinleyecektim ama ortaya komedi çıktı.Hüseyin ve Samet, deprem günü Antep’e gelip enkazdan 7 kişiyi çıkarıyorlar.Ne zamandır buradasınız?- 14 günİlk gün geldiyseniz 15 olması gerekiyor- Abi 1 günü yanlışlıkla Niğde’de geçirdikNasıl yanlışlıkla? pic.twitter.com/EQWjNXSEzS— Erhan İdiz (@idizerhan) February 21, 2023Erhan İdiz’in twitter hesabından yaptığı paylaşımda yer alan konuda ikilinin deprem bölgesinden Niğde’ye uzanan hikâyeleri şu şekilde;Bir fedakârlık hikâyesi dinleyecektim ama ortaya komedi çıktı. Hüseyin ve Samet, deprem günü Antep’e gelip enkazdan 7 kişiyi çıkarıyorlar. Ne zamandır buradasınız? 14 gün, İlk gün geldiyseniz 15 olması gerekiyor. Abi 1 günü yanlışlıkla Niğde’de geçirdik. Nasıl yanlışlıkla? 3 gün hiç uyumadan çalışınca biraz uyuyalım dedik. Minibüse geçtik, gözümü bi açtım Osmaniye’deyiz. Olum Hüseyin kalk diyorum, nereye geldik? Meğer arkadaşlar bizim de döneceğimizi sanıp minibüsle yola çıkmış. Oysa biz kalıp yardıma devam edecektik. Biz tartışmaya devam ederken, Niğde’ye vardık. Sonra indik biraz malzeme bulup bir araca yükledik ve geri geldik.”Samet ve Hüseyin, biri çiftçi diğeri lokantacı. Şimdi bir çadır kentte yemek dağıtıyorlar ve onları herkes tanıyor çünkü tırnaklarıyla enkaz kazıyacak kadar cesur ama bir o kadar eğlenceliler. Öyle bir muhabbetleri var ki depremzedeleri bile kahkahalarla güldürüyorlar. Yazının başında, komediye döndü dediğime aldanmayın, ikisi de kahraman. Ne zaman döneceksiniz diye soruyorum. Hüseyin elini uzatıp “Şu insanların hepsi evine girdiğinde ben de evime döneceğim” diyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.