Bodrum Belediyesi’nde ‘kaçak yapı’ arbedesi

Bodrum Belediyesi’nde ‘kaçak yapı’ arbedesi

Haber 7 - Bodrum'da, 'ruhsatsız' ve 'kaçak' olarak inşa edildiği tespit edilen 6 bloklu yapıdan 2'sinin yıkımı sırasında karşı çıkan, yıkımın ardından da belediye binasına gelen 4 imalat sorumlusuyla belediye personeli arasında arbede yaşandı.

ABONE OL
Mart 2, 2023 17:30
Bodrum Belediyesi’nde ‘kaçak yapı’ arbedesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bodrum’da kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği kapsamında bugüne kadar 796 yapının yıkımı yapıldı, 4 bin 84 yapıda mühürleme işlemi uygulandı. Yasal süreçleri tamamlanan kaçak yapılar belirlenen plan dahilinde yıkılırken, tebligatlara uyan çok sayıda mal sahibinin ise yıkımı kendisinin yaptığı belirtildi. Kaçak yapılaşmayla ilgili tüm yasal işlemler Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından uygulandı.Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, son olarak Ortakent Mahallesi Kemer mevkisinde, ‘doğal karakteri korunacak alan’ içerisinde ‘ruhsatsız’ ve ‘kaçak’ olarak inşa edildiği tespit edilen 6 bloklu yapının 2’sini yıktı. İnşaatın imalat sorumluları E.S. ve beraberindeki 3 kişi, iddiaya göre yıkım sırasında belediye ekiplerine engel olmaya çalışıp, yıkımın ardından da belediye hizmet binasına geldi. Burada, belediye personeliyle imalat sorumluları arasında arbede yaşandı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. İmalat sorumluları ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.Kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek için çalışmaların kararlılıkla süreceğini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Özellikle son bir yılda imar affı beklentisiyle artan kaçak yapılaşma ile yaşanan tahrifatı engellemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıca doğal karakteri korunacak ve tarımsal alanların yasa dışı parsellenerek kooperatif hissesi şeklinde satışıyla kaçak yapılaşmaya teşvik edilmektedir. Belediye olarak mevcut yasalar çerçevesinde, Bodrum için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.KAYNAK: DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.