Bunun adı nabza göre şerbet! Süleymancılara onay, Menzil cemaatine çirkin çifte standart
  • Yozgat Haberleri
  • Gündem
  • Bunun adı nabza göre şerbet! Süleymancılara onay, Menzil cemaatine çirkin çifte standart

Bunun adı nabza göre şerbet! Süleymancılara onay, Menzil cemaatine çirkin çifte standart

Haber 7 - Altılı masa güdümündeki muhalif yayın organları, Millet İttifakı'nı destekleme kararı aldığı iddia edilen Süleymancılara müsamaha ile yaklaşırken, sandıktaki tercihini Cumhur İttifakı'ndan yana kullanan Menzil cemaatini hedef aldı.

ABONE OL
Mart 17, 2023 18:30
Bunun adı nabza göre şerbet! Süleymancılara onay, Menzil cemaatine çirkin çifte standart
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER 7 – ÖZELTürkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler öncesinde partilerin ittifak görüşmeleri sürüyor. Kamuoyu araştırmacıları ve uzmanların genel kanaatine göre seçimlerin, AK Parti, MHP ve BBP bileşeninden oluşma Cumhur İttifakı ile CHP, İyi Parti, Deva Partisi, GP, SP ve DP’nin oluşturduğu altılı masa arasında geçmesi bekleniyor.Partilerin siyasi oluşumlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla ve derneklerle kurduğu dirsek teması ise sürüyor. Bu doğrultuda önceki gün Menzil cemaatinin Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldığı gündeme gelmiş, bu hamle altılı masa güdümündeki muhalif yayın organları üzerinden taraflı biçimde işlenmişti.Menzil Cemaati’nden Cumhur İttifakı’na destekTÖHMET ALTINDA BIRAKTILAR!’Tekke’, ‘Tarikat’, ‘Zaviye’ gibi argümanları ileri sürüp hedefe koyucu nitelikte paylaşımlar yapan, tek bir yerden emir almışçasına Menzil cemaatinin hocası Abdülbaki Erol’un aynı fotoğrafını kullanan taraflı yayın organları, benzer reaksiyonu Süleymancılara karşı göstermedi. Nitekim Süleymancıların 14 Mayıs’ta altılı masayı destekleme kararı aldıkları iddia edilmişti. Muhalif T24, Menzil cemaatini töhmet altına bırakma pahasına ‘tarikat’, ‘siyaset’ ve ‘ticaret’ tanımlarını başlığa taşırken, Evrensel gazetesi, “Menzil tarikatından malumun ilamı: Seçimlerde Cumhur İttifakını destekleyecekler” ifadesini kullandı. Menzil cemaatinin kararını açıklamasının akabinde bu kez sosyal medyada bazı muhalif sayfalar üzerinden Abdülbaki Erol hocanın aynı fotoğrafı paylaşıldı. Muhalif basın organlarının, cemaatle ilgili haberlerde bu fotoğrafı kullandığı biliniyor.Ancak benzer tutum, Millet İttifakı’nı destekleme kararı aldığı iddia edilen Süleymancılar için alınmadı.İCMALCİ BAŞ’I DA GÖRMEZDEN GELDİLERDiğer taraftan CHP’nin gün içerisinde Bağımsız Türkiye Partisi’ne ziyarette bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ı genel merkezinde ziyaret ederek ‘istişare’ içerisinde olunduğunun mesajını verdi.2020’de hayatını kaybeden Haydar Baş’ın kurduğu BTP de dini tarafıyla öne çıkıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın (DİB), 2019 yılında yayınladığı “Dini-Sosyal Teşekküller, Geleneksel Dini-Kültürel Oluşumlar ve Yeni Dini Yönelişler” başlıklı raporda, BTP’nin arka planında yine Haydar Baş’ın yer aldığı ve kendisini ‘Şeyh’ olarak ilan ettiği İcmalcilere dikkat çekiliyor.Raporda Haydar Baş’ın Şiiliğe kayan eğilimi hakkında, “Başlangıç itibariyle, Kadiri-tasavvufi çizgide bir din anlayışına sahip olduğu izlenimi veren Baş’ın, özellikle son dönemde yazdığı eserlerde, yazılı ve görsel medyaya yansıyan görüşlerinde Şii vurgulu söylemlerin ön plana çıktığının gözlemlendiği” ifadelerine yer veriliyor.Fakat muhalif yayın organları, Süleymancılar örneğinde olduğu gibi Haydar Baş’ın kendini ‘Şeyh’ ilan ettiği harekete yönelik de herhangi bir paylaşımda bulunmadı. Menzil cemaati aleyhinde yürütülen çifte standart ise geniş kitlelerin tepkisini çekti.KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.