CHP medyası birbirine girdi! Altılı masanın adayı ilan edildi

CHP medyası birbirine girdi! Altılı masanın adayı ilan edildi

Haber 7 - Altılı masa cumhurbaşkanı adayı belirlemek için 12. defa toplandı. Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde toplanan altılı masanın ortak aday konusunda anlaştığı bildirilse de CHP medyasında gündeme damga vuran adaylık iddiası ortaya atıldı.

ABONE OL
Mart 2, 2023 23:30
CHP medyası birbirine girdi! Altılı masanın adayı ilan edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altılı masa bileşenleri CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, DEVA, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi’nin ortak adayı belirlemek için Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yaptığı toplantı sona erdi. Yapılan yazılı açıklamada, 6 Mart Pazartesi günü yine Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir toplantı daha yapılması kararlaştırıldı.CHP’den gelen kulis bilgisine göre, kritik toplantıda masaya sadece Kemal Kılıçdaroğlu’nun adı geldi. CHP bağlantılı Tele1 kanalı da altılı masanın ortak aday konusunda Kemal Kılıçdaroğlu ismi üzerinde anlaştığını öne sürdü. Öteki taraftan CHP ile bağlantılı Halk TV de Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kesinleştiğine yönelik bir KJ geçti fakat kısa bir sonra bu iddiayı sildi.BARIŞ YARKADAŞ: KILIÇDAROĞLU TEBRİKLERİ KABUL ETTİCHP’li medya mensubu Barış Yarkadaş, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na uzun yürüyüşünde başarılar diliyorum. Artık geriye değil, ileriye bakmanın zamanıdır. Kılıçdaroğlu, “herkesin cumhurbaşkanı” olacaktır.” paylaşımını yaparak muhalefeti hareketlendirdi.Yarkadaş bir paylaşım yaparak adaylık konusunda son noktayı koydu:”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yakın çevresinin tebriklerini kabul etti.”KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞDANIŞMANI: BAŞLIYORUZKılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Deniz Demir, Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımla ortak adayın Kılıçdaroğlu olduğunu bildirdi. Demir bir süre sonra bu tweeti sildi.TELE1: ORTAK ADAY ADAYI KILIÇDAROĞLU Tele1’de altılı masanın ortak aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu ismi üzerinde mutabık kaldığı bilgisi olarak geçti. İyi Parti Genel İdare Kurulu’nun ise adaylık konusunda yarın toplanacağı da bildirildi.Konuyla ilgili altılı masadan kaynağından gelen bilgiyi paylaşan Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, “Masadan bir isim son dakika aradı. Masaya Kılıçdaroğlu’ndan başka bir isim gelmemiş. Meral Akşener de ben çoğunluğun kararına uyarım. Ancak bunu Genel İdare Kurulu’na getireyim demiş.” ifadelerini kullandı.HALK TV, KILIÇDAROĞLU PAYLAŞIMINI KALDIRDIDiğer yandan Halk TV de toplantının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak aday olduğu yönünde bir KJ yayınlandı. Ancak kanal yönetimi bir süre sonra bu alt yazıyı kaldırarak adayın pazartesi günü açıklanacağını duyurdu.Halk TV’de yayınlanan bilgi şöyle:”Kılıçdaroğlu’nun adaylığı masaya geldi. Millet İttifakı’nın beş partisi tamam dedi. Meral Akşener partisine danışmak için müsaade istedi.”İRFAN DEĞİRMENCİ DE KILIÇDAROĞLU’NU İLAN ETTİHalk TV Ana Haber sunucusu İrfan Değirmenci Twitter’daki hesabından, “Türkiye Cumhuriyeti 13.Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu” sözlerini kaydetti.YILMAZ ÖZDİL: 6 MART’TA ADAY AÇIKLANMAYABİLİR6 Mart’ta adayın yine açıklanamayabileceğini belirten Sözcü TV Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz Özdil, “Eğer ben Erdoğan’ı tanıyorsam günde 50-60 kez anket yaptırıyordur. Ben istedim ama YSK istemedi deyip bu seçimi belediye seçimleriyle birleştirebilir.” iddiasında bulundu.KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.