Cumhur İttifakı’nın seçim protokolü belli oldu: Öncelik, vatandaşın bekası deprem
  • Yozgat Haberleri
  • Gündem
  • Cumhur İttifakı’nın seçim protokolü belli oldu: Öncelik, vatandaşın bekası deprem

Cumhur İttifakı’nın seçim protokolü belli oldu: Öncelik, vatandaşın bekası deprem

Haber 7 - Seçim takvimi açıklandıktan sonra ittifak protokollerinin 5 gün içinde YSK'ya verilmesi gerekiyor. Cumhur İttifakı, özellikle deprem sonrası şehirlerin yeniden ayağa kaldırılmasına vurgu yapacak.

ABONE OL
Mart 12, 2023 14:00
Cumhur İttifakı’nın seçim protokolü belli oldu: Öncelik, vatandaşın bekası deprem
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Seçimlere ittifak yaparak girecek siyasi partiler, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) vermek zorunda oldukları ittifak protokollerini de netleştirmeye başladı. Seçim takvimi açıklandıktan sonra ittifak protokollerinin 5 gün içinde YSK’ya verilmesi gerekiyor.AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın ortak metninde yer alacak unsurlar da ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre “Cumhur İttifak’ı olarak, YSK’ya sunulacak ittifak protokolünde, önümüzdeki süreç için belirlenen ilkelere yer verilecek. Özellikle deprem sonrası şehirlerin yeniden ayağa kaldırılmasına vurgu yapılacak. Bunun için ‘Vatandaşın bekasına’ öncelik verileceği, bu doğrultuda hedeflerinin ‘Dirençli bir Türkiye’nin inşası’ olduğu belirtilecek. Ayrıca protokolde ‘Pusulamız Türkiye Yüzyılı, derdimiz yıkmak değil, üretmek. Türkiye için hemen şimdi, doğrunun ittifakı, ortak gelecek, haklılığın tarafı, doğruluğun güvencesinin Cumhur İttifakı’ olduğuna” yönelik unsurlar yer alacak.BÜTÜN KİMLİKLERİN İTTİFAKI Protokolde proaktif bir siyaset tarzının izleneceği, kimlik tabanlı siyaset yapılmayacağı, Cumhur İttifakı’nın bütün kimliklerin ortak ittifakı olduğu, yanlışa yanlış, doğruya doğru ilkesi ile hareket edileceği, güçlü liderlikle Türkiye’nin dünya liderliğinin hedeflendiği, siyaset üstü bir yönetişim anlayışının benimsendiğine yönelik başlıklar bulunacak.DÖRT LİDERİN İMZASI ALTIYA ÇIKABİLİRAK Parti kaynakları, protokol metninin iki sayfadan oluşacağını, Erdoğan, Bahçeli ve Destici tarafından imzalanacağını kaydetti. Protokolde, AK Parti, MHP ve BBP’nin “Cumhur İttifakı” unvanıyla seçime girmeye karar verildiği belirtilecek. Hüda-Par ittifaka katılınca Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu da imza atacak.Yeniden Refah Partisi ve DSP ile yürütülen görüşmeler olumlu sonuçlanırsa, protokolde bu iki partinin genel başkanının da imzasına yer verilecek.KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ / YÜCEL KAYAOĞLU

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.