Çürük raporu verilen binada bir tek o kaldı!

Çürük raporu verilen binada bir tek o kaldı!

Haber 7 - Kadıköy'de çürük raporu verildiği için elektriği ve suyu kesilen binada annesiyle birlikte yaşayan vatandaş "Buranın altyapısı, zemini sorunlu olsa 100 yıl önce İngilizler tren rayını buradan niye geçirdi?" sözleriyle kendini savundu.

ABONE OL
Şubat 23, 2023 07:30
Çürük raporu verilen binada bir tek o kaldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Peş peşe meydana gelen depremler ve verdiğimiz ağır kayıplar sonrası gözler megakent İstanbul’a çevrilmiş durumda. Olası bir deprem için uzmanlardan riskli yapılar için “Acilen yıkılmalı” çağrısı gelirken Kadıköy Fener Yolu’ndaki 4 katlı binada yaşanan olay bu kadarına da pes dedirtti.BİR TEK O KALDIÇürük raporu verilen binada elektriği ve suyu olmamasına rağmen annesiyle birlikte yaşayan vatandaş, apartmandaki herkes gitmesine rağmen kiracı olarak kaldığı daireden bir türlü çıkmadı.”BEN SALAK MIYIM YA?”Mahkeme kararıyla yıkım kararını da durduran vatandaş, “Buranın altyapısı, zemini sorunlu olsa 100 yıl önce İngilizler tren rayını buradan niye geçirdi? Ben salak mıyım ya? Aptal yerine koymayın. Benim riskim şu anda burada yok. Eğer ben riskteysem 20 tane apartman da riskli burada. Riskte olduğumu düşünsem ben yarın çıkar giderim. Bana zamanında bildirilmedi, bir anda taşınamıyorum. Çürük eve kira ödeyeceğim, burada başka bir şey yok” sözleriyle kendini savundu.DİĞER DAİRE SAHİPLERİ TEPKİLİDiğer daire sahipleri ise “Sadece kendi canı tehlikede değil. Bütün bir mahalleyi ilgilendiriyor aslında. Marmaray’ın bitişiğinde binanın oraya yıkılma riski var” diyerek evini boşaltmayan kiracıya tepki gösterdi.KAYNAK: SHOW HABER

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.