Depremzedelere yardımların ulaştırılmasında Sultan Yüzbaşı da görev alıyor

Depremzedelere yardımların ulaştırılmasında Sultan Yüzbaşı da görev alıyor

Haber 7 - Adana'daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında görevli Yüzbaşı Sultan Yıldız, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'a ve diğer bölgelere yardım malzemelerinin ulaştırılmasında görev alıyor.

ABONE OL
Mart 10, 2023 02:30
Depremzedelere yardımların ulaştırılmasında Sultan Yüzbaşı da görev alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İncirlik Üssü’nde Maliye Şube Müdürü olarak görev yapan Yüzbaşı Yıldız, Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat’ta telefonla ulaşamayınca ailesinin yaşadığı Hatay’ın Hassa ilçesine gitti.Ailesinin tahliyesini sağlayan ve bölgedeki ihtiyaçları da gözlemleyen Yıldız, İncirlik Üssü’ndeki görevine döndü. Daha sonra Yıldız, memleketine yardım malzemelerinin ulaştırılmasında görev yaptı.Yıldız, Türkiye’nin birçok bölgesinden ve yurt dışından “hava yardım koridoru”yla İncirlik Üssü’ne gönderilen malzemelerin depremden etkilenen illere sevkiyatında görevine devam ediyor.Yüzbaşı Sultan Yıldız, AA muhabirine, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hava üssüne gelen yardımların bölgeye sevkiyatına yönelik başlanan çalışmalarda vardiya amirliği yaptığını söyledi.İncirlik’teki tüm personelin çalışmalara canla başla katıldığını belirten Yıldız, şöyle devam etti:”Bu, vatan millet sevdasıyla yapılacak bir iş. Bu süreçte komutanlarımın, çalışma arkadaşlarımın uyumayı, yemek yemeyi dahi unutarak çalıştıklarını gördüm. Burada her rütbede personel canla başla çalıştı. Kendilerine ve bu süreçte çok ciddi katkıları olan kıymetli eşlerine şahsım ve milletimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ben bu bölgenin çocuğuyum, aynı zamanda depremzedeyiz. Bu süreçte kadın olmanın zorluğunu yaşamadım. Daha çok gururunu yaşadım. Bölgede Türk kadın subayına olan o bakışlar birçok anlam ifade ediyordu.””Beni gördüklerinde ihtiyaçlarını, dertlerini çok daha rahat söyleyebildiler”Yıldız, doğup büyüdüğü Hassa’ya yardım malzemesi götürdüğünde duygulu anlar yaşadığını dile getirdi.Askeri okulu kazandığında, cuma günü imamın “İlçemizden bir kız çocuğumuz hava harp okulunu kazandı” diyerek kız çocuklarının okutulmasıyla ilgili vaaz verdiğini anlatan Yıldız, “Yıllar sonra okulumu bitirdim, mesleğimde atandım. İncirlik’te görev yapmaya başladım. Depremin ardından, yaşadığım topraklara giderek elimden geldiğince yardım ulaştırmaya çalıştım. İnsanları dinleyerek buradaki yardımları koordine edebilme imkanı buldum.” dedi.Memleketine gidip insanların neye ihtiyaç duyduklarını görmesinin, yardımların ulaştırılmasında kolaylık sağladığını kaydeden Yıldız, malzemeleri “nokta atışı” teslim ettiklerini belirtti.Afetzede kadınların durumunu çok daha iyi anlayabildiğini, onların da kendini daha rahat ifade edebildiğini belirten Yıldız, “Türk kadınının, Türk subayının insanlara ne kadar güven verdiğini orada gördüm. Beni gördüklerinde ihtiyaçlarını, dertlerini çok daha rahat söyleyebildiler. Öyle olunca biz de komutanlarımız sayesinde bütün bu ihtiyaçları karşılayabildik. O anlamda çok mutluyum.” diye konuştu. KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.