Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, TDV arama kurtarma ekibi ile görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, TDV arama kurtarma ekibi ile görüştü

Haber 7 - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Başkanlığın tüm hocalarıyla sadece doğumlarda, vefatlarda değil zor, sıkıntılı ve afet zamanlarında da canla başla çalışan bir kurum olduğunu belirtti.

ABONE OL
Mart 10, 2023 05:30
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, TDV arama kurtarma ekibi ile görüştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ordu şubesi bünyesinde oluşturulan arama kurtarma ekibi ile makamında görüştü.Deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı arama kurtarma ekibine teşekkür eden Erbaş, Diyanet olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Başkanlık mensuplarının arama kurtarmadan cenaze defin işlerine, manevi rehberlikten aşçılık yapmaya kadar çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı tüm hocalarıyla sadece doğumlarda, vefatlarda değil zor, sıkıntılı ve afet zamanlarında da canla başla gayret eden, çalışan bir özelliğe sahip.” değerlendirmesinde bulundu.”İNSANLIK, SİZLER VESİLESİYLE BİR KEZ DAHA BUNU GÖRMÜŞ OLDU”Sadece imam, müezzin, vaiz ve müftü olmadıklarını ifade eden Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı mensupları olarak milletimizin özünde yer alan bir meslek grubuyuz. İnsanlık, sizler vesilesiyle bir kez daha bunu görmüş oldu.” sözlerini kullandı.Bir insanı kurtarmanın bütün insanlığı kurtarmak gibi olduğuna işaret eden Erbaş, “Kaç kişiyi kurtarmış olursanız olun insanlığı kurtardınız. Bu müjde Rabb’imizin müjdesidir.” açıklamasını yaptı.Yeryüzünün var olduğu günden beri afetlerin olduğunu hatırlatan Erbaş, “Musibetten önce tedbir, musibetten sonra sabır ve yaraları sarmak, işte siz bunu yaptınız. Sizin varlığınız bir tedbir zaten.” ifadesini kullandı. KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.