Fikri Sağlar ikinci kez aynı yalana sarıldı

Fikri Sağlar ikinci kez aynı yalana sarıldı

Haber 7 - Birgün gazetesi yazarı Fikri Sağlar, daha önce de dile getirdiği ve yalan olduğu ortaya çıkan iddiasını bu kez köşesine taşıdı.

ABONE OL
Mart 2, 2023 17:00
Fikri Sağlar ikinci kez aynı yalana sarıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birgün gazetesi yazarı Fikri Sağlar’ın, ikinci ‘Suriyeli’ yalanı da elinde patladı. Daha önce “Kapılar açıldı Suriyeliler geliyor” paylaşımı yapan, yalanı ortaya çıkınca da geri adım atan Sağlar, aynı yalanı köşe yazısına da taşıdı. Hatay’ın demografik yapısının değişmesi için sınır kapıların açıldığını iddia eden Sağlar’ın yalanını, yine İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) ortaya çıkardı.Afet sürecinde mülteciler üzerinden dezenformasyonla algı oluşturma çabalarına bir yenisi eklendi.Birgün gazetesi yazarı Fikri Sağlar kaleme aldığı köşe yazısında, Hatay’ın siyasi nüfusunu değiştirmek adına sınır kapılarının açıldığını ve bu gerçeği dile getirenlere saldırıldığını ileri sürdü.İddiayı araştıran Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Sağlar’ın yalan söylediğini bir kez daha tescilledi.DMM’nin Milli Savunma Bakanlığı kaynakları ve hudut karakollarından edindiği bilgiye göre, sınır kapılarından herhangi bir geçiş söz konusu değil. Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırımızı termal kameralar, insansız hava araçları ile 7/24 esasıyla izleniyor. Hudutta herhangi bir hareketlilik ve geçme teşebbüsü de söz konusu değil.DAHA ÖNCE DE AYNI YALANI SÖYLEDİ, ORTAYA ÇIKINCA GERİ ADIM ATTIFikri Sağlar, 12 Şubat’ta da sosyal medya hesabından, yüz binlerce Suriyeli’nin ülkeye getirildiğini ileri sürmüş, DMM Koordinatörü İdris Kardaş, “Açıkça provokasyon yapıyorsunuz. Tamamen yalan söylüyorsunuz. Sınır kapılarımızdan tek tek bilgi aldım. Sınırdan bırakın yüzbinlerce Suriyeli’yi, yeni tek bir kişi dahi gelmedi şu ana kadar.” tepki göstererek Sağlar’ı yalanlamıştı.Sağlar, hemen ardından Tanju Bilgiç’le görüştüğünü belirterek, “Cilvegözü kapısının yardımların gönderilmesi için tek taraflı açıldığını, sığınmacı geçişi olmadığını öğrendim” ifadeleriyle yalan söylediğini itiraf etmişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.