Halkı paniğe sevk eden CHP’li vekilin iddiası yalanlandı! Hassas günlerde kara propaganda
  • Yozgat Haberleri
  • Gündem
  • Halkı paniğe sevk eden CHP’li vekilin iddiası yalanlandı! Hassas günlerde kara propaganda

Halkı paniğe sevk eden CHP’li vekilin iddiası yalanlandı! Hassas günlerde kara propaganda

Haber 7 - CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'ın Malatya'da bulunan 'Erkenek Göleti 3 metre kaydı' şeklinde temeli bulunmayan iddiası gözlemler sonucunda çürütüldü. Sarıbal'ın hassas bir günde kara propagandaya girişmesi tepkilere neden oldu.

ABONE OL
Mart 1, 2023 16:00
Halkı paniğe sevk eden CHP’li vekilin iddiası yalanlandı! Hassas günlerde kara propaganda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER 7Baraj ve gölet üzerinden oluşturulmaya çalışılan dezenformasyon kervanına bu kez CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da dahil oldu. Malatya’nın Doğanşehir ilçesindeki Erkenek Göleti’nin 3 metre kaydığını iddia eden Sarıbal, ruh hali deprem nedeniyle tahrip olmuş bölge insanını paniğe sevk etmişti. Konuya dair inceleme başlatan Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı birimler, aslı astarı olmayan bu iddiayı jet hızıyla yalanladı.Baraj güvenliği uzmanından kritik açıklama! Planlama olmasaydı tablo vahim olabilirdi”BURADA CİDDİ BİR SORUN VAR”CHP Milletvekili Orhan Sarıbal, Doğanşehir’deki Erkenek Göleti önünden yaptığı açıklamada, bölgede ‘ciddi bir sorun’ olduğunu söylerken durumun aciliyetini ileri sürdü:”Bugün yaşadığımız depremle ne yazık ki barajın seti en az 3 metre kaymış ve ciddi bir hasar var. Ama aradan 22 gün geçmiş ve bugüne kadar gelen kimse yok. Halk tedirgin… Zaten su yok ama bu su da kaçarsa buradaki yaşam da zora girecek. Görevlileri, hükümeti derhal göreve çağırıyoruz. Burada ciddi bir sorun var, ciddi bir problem var… Bilinçsiz, zoraki yapılan bir işi buranın halkı ödemesin! Devlet Su İşleri’ni ve iktidarı acilen ama acilen göreve çağıyoruz.”BAKANLIK YALANLADITarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamada, Erkenek Göleti ve çevresinin incelendiği fakat CHP’li Sarıbal’ın iddiasında olduğu gibi bölgeyi endişeye sevk edecek bir durumun olmadığı aktarıldı:”Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası afet bölgesinde yer alan 140 baraj ve gölet, DSİ Genel Müdürlüğü’nün alanındaki uzman personelinden oluşan 88 kişilik ekip tarafından ivedilikle incelenmiştir. Sosyal medyada birtakım iddialara konu olan Erkenek Göleti ve Sulama Tesisi de diğer baraj ve göletler gibi yerinde kontrol edilmiştir. 11 Şubat 2023 tarihinde DSİ Elazığ Bölge Müdürlüğü tarafından oluşturulan heyet, Erkenek Göleti ve Sulamasında da gölet gövdesi, dolusavak yapısı, kret ve vana odasında incelemelerde bulunmuş olup tehlike arz edecek bir sorun olmadığını tespit etmiştir”KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.