Hatay’da Ay Halkası görüntülendi! Çok nadir görülüyor!

Hatay’da Ay Halkası görüntülendi! Çok nadir görülüyor!

Haber 7 - Depremin etkilediği 11 ilden biri olan Hatay'da, gökyüzünde doğada çok nadir yaşanan doğa olaylarından biri olan 'Ay Halkası' görüntülendi. Tüm gökyüzünü kaplayan Ay Halkası, vatandaşları tedirgin etti.

ABONE OL
Mart 3, 2023 01:00
Hatay’da Ay Halkası görüntülendi! Çok nadir görülüyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dakika haberine göre, Kahramanmaraş’taki depremlerin ağır vurduğu 11 ilden biri olan Hatay semalarında, çok nadir görülen bir doğa olayı olan “Ay Halkası” görüldü.ÇOK NADİR GÖRÜLEN BİR DOĞA OLAYISosyal medyada birçok fotoğraf paylaşan kullanıcılar, tedirginliklerini anlatan paylaşımlarda bulundu.’AY HALESİ’ OLARAK TANIMLANIYORUzmanlar gökyüzünde oluşan buz kristallerinin neden olduğu doğa olayının, zaman zaman gözle görülebileceğine dikkat çekerek, yükselen buz kristallerinin altıgen formunun ayın etrafından bir halka oluşturduğunu belirtiyor.Bilimsel olarak ‘Ay Halesi’ olarak adlandırılan doğa olayının yılda birkaç kez olabileceği belirtiliyor.KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.