HÜDA PAR’dan kritik ‘ittifak’ açıklaması! Karar için saat verdi…

HÜDA PAR’dan kritik ‘ittifak’ açıklaması! Karar için saat verdi…

Haber 7 - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Sözcüsü Av. Serkan Ramanlı, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı'na katılmak için görüştüklerini ifade ederek, karar alınması durumunda bugün saat 15.00'te kamuoyuna duyuracaklarını açıkladı.

ABONE OL
Mart 11, 2023 11:30
HÜDA PAR’dan kritik ‘ittifak’ açıklaması! Karar için saat verdi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 5 Şubat tarihinde Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nu kabul etmişti.”Bugün teklif geldi mi?” sorusuna Zekeriya Yapıcıoğlu, “Biraz daha sabır. Evet, konuştuğumuz konulardan bir tanesi de seçimlerdi. Görüşmelerimiz sürecek. Netleşince, bir karar aşamasına gelince bunu paylaşacağız. Gizli saklı iş yapmayacağız.” diyerek yanıt vermişti.HÜDA PAR CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILACAK MI?Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle askıya alınan ittifak görüşmeleri, bu hafta yeniden başladı.HÜDA PAR Sözcüsü Av. Serkan Ramanlı, A Haber canlı yayınında ittifak çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.Başkan Erdoğan ile Cumhur İttifakı’na katılmak için görüştüklerini ifade eden Ramanlı, “Yarın saat 15.00’te karar alınması durumunda kamuoyuna duyuracağız” dedi. Ramanlı, “Millet İttifakı’ndan teklif aldınız mı?” sorusuna, “Şu ana kadar ittifak teklifi gelmedi.” diyerek yanıt verdi. Ramanlı’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağımızı ifade etmiştik. Sayın Cumhurbaşkanı tarafından seçimlerde birlikte hareket etme teklifi geldi. İki parti görüşmeleri devam ettiriyordu, deprem nedeniyle görüşmeler askıya alındı. Bu hafta itibarıyla görüşmeler hız kazandı. Yarın (Bugün) Genel Başkanımız kararını parti divanına açıklayacak biz de kamuoyuyla ittifak kararımızı paylaşacağız.”2018’DEKİ SEÇİMLERDE DE ERDOĞAN’I DESTEKLEMİŞTİK”Bizim temel noktamız millete, memlekete hizmettir. Seçime girme yeterliliği olan partiler var diğerleri var. Her partinin kendine ait dünya görüşü var, ortak da farklı görüşler de var. 2018 yılındaki seçimlerde de aday çıkarmamış ve Erdoğan’ı desteklemiştik.TBMM’de temsiliyet elde edebilmek çok önemli. Biz HÜDA PAR olarak Meclis’te temsili önemsiyoruz. İttfaklar bizim için olmazsa olmaz değil ama teklifleri değerlendireceğiz demiştik. Netleştiğini çok uzun olmayan bir gelecekte göreceğiz. Başkanlık divanımızın çoğu deprem bölgelerinde. Bütün memleket depremzedelerle yatıp kalkıyoruz. Yarın başkanlık divanı için toplanacağız ve karar alıp yeniden deprem bölgelerine aktaracağız. Yarın saat 15.00’te karar çıkarsa kamuoyuna duyuracağız.Millet İttifakı’ndan teklif aldınız mı? Şu ana kadar ittifak teklifi gelmedi.Milleti İttifakı’nda yer alır mıydınız? Anayasa ve yasalara göre kurulmuş partiler, Millet İttifakı da çok yakın zamanda dağılma yoluna girmişti. İlkelerimizle ters düşen partilerle ittifak olmayacağız demiştik.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.