İçişleri duyurdu: Bin 533 kişi yakalandı!

İçişleri duyurdu: Bin 533 kişi yakalandı!

Haber 7 - İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Türkiye Güven Huzur' uygulamasında çeşitli suçlardan aranan 1533 kişinin yakalandığını açıkladı.

ABONE OL
Mart 16, 2023 13:30
İçişleri duyurdu: Bin 533 kişi yakalandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, ülke genelinde eş zamanlı “Türkiye Güven Huzur” uygulaması gerçekleştirdi.Uygulama, terör örgütü destekçilerinin bulunabileceği yerler, metruk binalar, park ve bahçeler ile buralara açılan bulvar, cadde ve sokaklar, toplu taşıma yapılan gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal girişleri, havaalanları güzergahları, alışveriş merkezleri girişleri ve çevrelerinde yapıldı.40 bin 275 personel ve 143 dedektör köpeği ile 8 bin 210 noktada gerçekleşen uygulamada, 6 bin 307 metruk bina ve 5 bin 461 park ve bahçe kontrol edildi, 26 bin 227 umuma açık yer denetlendi.BİN 533 ARANAN KİŞİ YAKALANDIDenetimlerde, 1533 aranan kişi yakalandı, 2’si çocuk 5 kayıp kişi bulundu, 2 bin 662 kişiye adli-idari işlem yapıldı, ayrıca çeşitli suçlara ilişkin 52 kişi gözaltına alındı.Uygulamada 136 bin 785 araç kontrol edildi, 2 bin 385 araca işlem yapıldı, 478 araç trafikten men edilirken 25 aranan araç tespit edildi.Ayrıca, 23 ruhsatsız tabanca, 12 ruhsatsız av tüfeği, 6 kurusıkı tabanca, 390 mermi, 18 tabanca şarjörü ve muhtelif parça, çeşitli miktarda uyuşturucu madde, 4 bin 415 paket kaçak sigara, 19 bin 580 makaron, 3 bin 280 kilogram kaçak tütün ile 242 litre kaçak içki ele geçirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.