İDDEF, Ramazan’da da yaraları saracak

İDDEF, Ramazan’da da yaraları saracak

Haber 7 - İDDEF, on bir ayın sultanı Ramazan’da başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi kimselerin yüzünü ‘İyilik Seninle’ diyerek güldürmeyi ve gönüllere dokunmayı hedefliyor.

ABONE OL
Mart 17, 2023 16:30
İDDEF, Ramazan’da da yaraları saracak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023 yılı Ramazan çalışmalarını “İyilik Seninle” sloganıyla gerçekleştirecek olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Ramazan’da hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, fidye, kumanya, iftar ve diğer yardımları, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ildeki aileler başta olmak üzere Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki gerçek ihtiyaç sahiplerine, kuraklık, açlık ve iç savaş yaşayan kriz içindeki ülkelere, medreselerde ücretsiz eğitim gören öğrencilere ve onların yoksul ailelerine teslim edecek.İDDEF, Türkiye’deki ekipleri ve dünyanın dört bir yanındaki yerel görevlileri ile muhtaç kimseler için hazırlanan kumanyaları evlere ulaştıracak. 2023 yılı için fitre bedeli 70 lira olarak belirlenirken içerisinde temel ihtiyaç gıdalarının bulunduğu kumanya paketleri için yardımda bulunmak isteyenler 500 lira bağışta bulunabilecek.İDDEF’ten yapılan açıklamada, ”Bu Ramazan deprem bölgelerindeyiz anlayışıyla 2023 yılı Ramazan çalışmalarımızı başta asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ailelere yönelik gerçekleştireceğiz. ‘Bu Ramazan İyilik Seninle’ sloganıyla evlerinde, çadır kent ve prefabrik yapılarda kalan şehir merkezi ve köylerdeki depremzede ailelerimizin 6 Şubat’tan bu yana her gün olduğu gibi Ramazan’da da sahada olan ekiplerimizle ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. İftar ve sahurluk ikramlarımızla beraber deprem bölgesine yönelik sıcak yemek, gıda kumanyası, su, battaniye, yakacak ve kışlık kıyafet yardımlarımızı artırarak ulaştırmayı sürdüreceğiz. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de ”Allah’ın rahmetinden umut kesmeyin” buyuruyor. Bu inanç ve azimle, her zorluğun ardından bir kolaylık vardır rahmetiyle depremde mağduriyet yaşayan ailelerimize iyilikle umut olacağız ve 85 milyon tek yürek, tek bilek halde yaraları saracağız” denildi. Sadece Ramazan’da değil yıl boyunca eğitim ve kalıcı eser çalışmalarıyla dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin yanında olunduğu belirtilen açıklamada, ”Ülkemizdeki depremden etkilenen illerde ağırlık vereceğimiz çalışmalarla beraber medrese ve kalıcı eserler inşa ettiğimiz, eğitim çalışmalarını sürdürdüğümüz ve yılın tüm günleri sahada olduğumuz ümmet coğrafyasındaki öğrencilerimize ve onların yoksul durumdaki ailelerine, kuraklık ve iç savaş gibi krizler nedeniyle milyonlarca insanın zor günler yaşadığı ülkeler ile birlikte toplamda 55 ülkede Ramazan’ın rahmet ve bereketini yaşayacağız” ifadelerine yer verildi. Bağışlar, “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına “EFT/havale” yoluyla, “0212 621 00 65” numaralı telefondan ve temsilciliklerden detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor. Hayırseverler 70 lira ile bir kişiye iftar verebileceği gibi, RAMAZAN yazıp 7230’a göndererek de 10 TL destek olabiliyor.KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.