İzmir Karabağlar’daki TOKİ projesinin hak sahipleri, belediye önünde eylem yaptı
  • Yozgat Haberleri
  • Gündem
  • İzmir Karabağlar’daki TOKİ projesinin hak sahipleri, belediye önünde eylem yaptı

İzmir Karabağlar’daki TOKİ projesinin hak sahipleri, belediye önünde eylem yaptı

Haber 7 - İzmir'in Karabağlar ilçesinde yargı kararları nedeniyle başlatılamayan TOKİ projesinden hak sahibi olan bir grup, imar planlarına itiraz ettiği gerekçesiyle Karabağlar Belediyesini protesto etti.

ABONE OL
Mart 12, 2023 19:00
İzmir Karabağlar’daki TOKİ projesinin hak sahipleri, belediye önünde eylem yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’in Karabağlar ilçesinde yargı kararları nedeniyle başlatılamayan TOKİ projesinden hak sahibi olan bir grup, imar planlarına itiraz ettiği gerekçesiyle Karabağlar Belediyesini protesto etti.İzmir’in Karabağlar ilçesinde yargı kararları nedeniyle başlatılamayan TOKİ projesinden hak sahibi olan bir grup, imar planlarına itiraz ettiği gerekçesiyle Karabağlar Belediyesini protesto etti.Belediye önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan Alişan İnal, TOKİ’nin Uzundere Projesi için kura çekimi yapıldığını ancak Karabağlar Belediyesinin ve Şehir Plancıları Odasının itirazı üzerine imar planının iptal edildiğini belirtti.Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun kendilerine ilçede yeni konuta ihtiyaç olmadığını söylediğini ileri süren İnal, şöyle dedi: “Kiracı insanlarız. İzmir’in en çok kaçak yapılarının olduğu Karabağlar ilçesidir. Bunu da herkes bilir. Buradaki binalar depreme dayanıksız. Arazi, Hazine’nin TOKİ’ye devrettiği arazi. Belediye süreci geciktirmeye yönelik itirazlar yaparak dava açıyor sürekli ve mahkeme de yürütmeyi durdurma kararı veriyor. 4 yıllık süre içerisinde inşaatımız başlamadı. Bakanlık yetkilileri ‘mahkemenin kararını beklemek zorundayız’ dedi. Danıştaydan çıkacak sonuç bekleniyor ama bizde artık bu sonuçları bekleyecek sabır da kalmadı. Hepimiz kiracıyız.”İnal, hak sahibi 809 kişi olduklarını ifade ederek, “4 yıl oldu, bizim ile kurası çekilen bütün evler bitme aşamasında ve insanlar evlerine girmek için gün sayarken bizim evlerimizin yapılacağı alan hala bomboş. İzmir deprem bölgesi, birçok aktif fay hattının üzerinde yaşamaya çalışıyoruz, oturduğumuz evler eski ve depreme dayanıksız. Buradan Karabağlar Belediyesi ve Şehir Plancıları Odasına sesleniyorum; itiraz ettiğiniz ve durduğunuz evlerin sahipleri burada gerçek Karabağlar halkı dar gelirli insanlar.” diye konuştu. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.