Latif Şimşek’i darbeden şahsa hapis cezası

Latif Şimşek’i darbeden şahsa hapis cezası

Haber 7 - Canlı yayında Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Latif Şimşek'i darben Emrah Topal hakkında karar çıktı. Mahkeme, Topal'ı "hakaret" ve "kasten yaralama" suçlarından toplam 11 ay hapis cezasına çarptırdı.

ABONE OL
Mart 3, 2023 18:30
Latif Şimşek’i darbeden şahsa hapis cezası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir televizyon kanalındaki tartışma programında gazeteci Latif Şimşek’i darbettiği gerekçesiyle yargılanan Emrah Topal hakkında 11 ay hapis cezası kararı verildi.İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tarafların avukatları katıldı. Emrah Topal’ın avukatı İsmail Işık, müvekkilinin olayla ilgili değilken tartışmayı görünce stüdyoya geldiğini, kavgayı aralamak için Latif Şimşek’i çekerek bir yere oturttuğunu, Şimşek’in ‘Sen kimsin’ demesi üzerine eylemi gerçekleştirdiğini belirterek lehine hükümlerin uygulanmasını talep etti.Gazeteci Latif Şimşek’i canlı yayında darbeden şüpheliye 5,5 yıla kadar hapis istemi Cemal Enginyurt’un koruması tam bir suç makinesi çıktı: Kasten öldürme, yaralama, tehditİKİ SUÇTAN CEZA VERİLDİMahkeme, Emrah Topal hakkında “tehdit” suçundan yeterli delil elde edilemediğinden beraat kararı verdi. Topal hakkında “kasten yaralama” suçundan 6 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, Topal’ı “hakaret” suçundan ise 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanığın daha önce de kasıtlı suçlardan mahkumiyet kararı verildiği gerekçesiyle hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına hükmedildi.Cemal Enginyurt ve korumasının Latif Şimşek’e saldırı anı kamerada! pic.twitter.com/DKtGl0APq5— Haber 7 (@Haber7) August 7, 2022İDDİANAMEİddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanan “Gündeme Dair” programında konuk olan gazeteci Latif Şimşek ve milletvekili Cemal Enginyurt’un arasında tartışma yaşandığı, diğer konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada Emrah Topal’ın Latif Şimşek’i yumruk ve tokat atmak suretiyle darbettiği belirtildi.Emrah Topal’ın, Latif Şimşek’e küfür de ettiği belirtilen iddianamede, olay anına ait kamera görüntülerine göre şüphelinin şikayetçiyi ensesinden kendisine doğru çekerek, sağ eliyle yumruk attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya devam etmek istediği ancak diğer şahısların araya girdikleri kaydedildi.Adli Tıp raporunda şikayetçinin olay nedeniyle meydana gelen yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu ifade edildi. Emrah Topal’ın ifadesinde, olay anında aşırı tahrik edildiği ve öfkesine yenik düştüğü için şikayetçiye fiziki müdahalede bulunduğunu söylediğine yer verildi. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine Emrah Topal hakkında “basit Yaralama”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıl 4 aya kadar cezası talep edildi. Olay nedeniyle tutuklanan Emrah Topal 21 Ekim 2022 tarihli ilk duruşmada tahliyesine karar verilmişti.KAYNAK: DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.