Provokasyon merkezi 23 derece’nin sahibi Gökhan Özbek hakkında gözaltı kararı

Provokasyon merkezi 23 derece’nin sahibi Gökhan Özbek hakkında gözaltı kararı

Haber 7 - Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından Türk halkını manipüle etmeye çalışan FETÖ iltisaklı Gökhan Özbek, hakkında gözaltı kararı alındığını duyurdu.

ABONE OL
Mart 2, 2023 05:00
Provokasyon merkezi 23 derece’nin sahibi Gökhan Özbek hakkında gözaltı kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarmaya çalışırken sosyal medyada halkı manipüle etmeye çalışmak adına yalan bilgileri dolaşıma sokan hesaplar arasında ’23 derece’ isimli sözde yayın organı ve sahibi Gökhan Özbek dikkat çekti.ÇOK SAYIDA SUÇU BULUNUYOREski görüntülerle ve kirli operasyonlarla devleti hedef alan hesabın sahibi ise FETÖ iltisaklı Gökhan Özbek’in dolandırıcılık, KHK’lılara destek, sosyal medya çeteleri gibi suçları bulunuyor.PROVOKASYON MERKEZİ20 Şubat’ta Hatay’da 6.4’lük depremin olduğu gün bir video paylaşan 23 derece “Hatay’da vatandaşlar, çöken bir binanın altında kalmaktan son anda kurtuldu” başlığı altında bir video yaydı. Ancak görüntülerin iddia edildiği gibi Hatay’da değil 6 Şubat’taki depremde Diyarbakır’da kayıtlara geçtiği anlaşıldı.ESKİ GÖRÜNTÜLERLE ALGI OPERASYONU23 derece isimli sözde yayın organı, halkı kaos ve paniğe sürükleyen birçok asılsız haberi yaydı, bununla da yetinmeyen manipülatörler eski görüntülerle algı operasyonlarına girişti.GÖZALTINA ALINDISosyal medya hesabından paylaşım yapan Gökhan Özbek “Ankara Emniyeti’nden evime geldiler. Gözaltı kararı varmış. Eve geçiyorum… Kalın sağlıcakla…” ifadelerini kullanarak gözaltına alındığı duyurdu.Geçtiğimiz aylarda Twitter üzerinden dolandırıcılık yaptığı belirlenen “Rulling, Süreyya Olcayto” kullanıcı adlı hesapların yöneticisi olan Salim Çamurdan isimli troll’ün 23 derece’nin eski içerik üreticisi olduğu ortaya çıktı.Bahse konu hesaplar üzerinden vatandaşların duyguları sömürülmüş, “Köy okullarına yardım topluyoruz” denilerek milyon liralık dolandırıcılıklara imza atılmıştı.FETÖ’DEN HÜKÜMLÜ GÖKÇE FIRAT ÇULHAOĞLU’NUN YANINDA ÇALIŞTIÖzbek’in de bu süreçte “Ben de mağdurum diyerek” karşı tarafa geçtiği ve FETÖ’den hüküm giyip tutuklanan Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun ‘Türk Solu Dergisi’ isimli yayın organında çalıştığı ortaya çıktı. Bilindiği gibi Çulhaoğlu, örgütün kritik isimlerinden ve medya ayağının başında olan eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’ya yakınlığıyla biliniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.