Sadakataşı deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor

Sadakataşı deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor

Haber 7 - Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında Sadakataşı Derneği bölgeye ilk günden itibaren destek olmayı sürdürüyor. Dernek bölgede kurmuş olduğu 6 lojistik merkezi ve 140 gönüllü ile depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

ABONE OL
Şubat 27, 2023 17:00
Sadakataşı deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sadakataşı, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilimizde büyük yıkımlara sebep olan depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Dernek, 43 insani yardım tırını bölge halkına ulaştırdı. Depremzedelerin en önemli ihtiyacı olan barınma sorununun çözümü içinde dernek çalışmalarına devam ediyor.43 YARDIM TIRISadakataşı, deprem sonrasında tüm imkanlarını bölge için seferber etti. İçerisinde gıda, hijyen malzemeleri, kıyafet, battaniye, soba, yakacak ve çocuk paketi bulunan 43 yardım tırı bölgeye ulaştırılarak ailelere dağıtıldı. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda dernek yardım çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. SICAK YEMEK DAĞITIMLARISadakataşı ekipleri deprem felaketinden en çok etkilenen illerde düzenli olarak sıcak yemek dağıtımları gerçekleştiriyor. Dernek bölgede bugüne kadar 370 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.  1200 AİLE İÇİN ÇADIR KENTHatay Antakya’da Sadakataşı tarafından 1200 ailenin yaşayacağı çadır kentin kurulumu yapıldı. Çadır kentte yaşayan ailelerin duş, tuvalet, elektrik ve mescit ihtiyaçları ekipler tarafından sağlandı. Çadır kentte okul kurulumu için dernek çalışmalarını sürdürüyor. Sadakataşı ekipleri çadır kentte yaşayan ailelere günde 3 öğün yemek dağıtımı gerçekleştiriyor. 100 KONTEYNER EV KURULACAKSadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal yardımlarla ilgili yapmış olduğu açıklamada, ‘‘Yaşadığımız deprem sonrasında tüm ülke tek yürek olarak bölgeye yardım ulaştırıyoruz. Biz de Sadakataşı Derneği olarak kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda bölgede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgede yaptığımız insani yardım malzemesi dağıtımları ile birlikte barınma sorunu içinde çözüm için çalışıyoruz. Antakya’da kurduğumuz 1200 çadır ile birlikte Elbistan’da 100 aile için konteyner ev için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın yaralarını sarabilmek için tüm gücümüzle bölgede çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.    Destek olmak için; Sadakataşı Derneği’nin deprem yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca TÜRKİYE yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkilileriyle görüşebilirsiniz. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.