Son anket altılı masayı üzecek! İyi Parti eridi, 3 parti küsuratta kaldı

Son anket altılı masayı üzecek! İyi Parti eridi, 3 parti küsuratta kaldı

Haber 7 - Siyasi partilerin son oy oranları belli oldu. ADA Araştırma'nın mart ayında gerçekleştirdiği ankete göre, AK Parti yüzde 40'ın üzerinde görüldü. Altılı masa üyelerinden CHP yüzde 24.2'te kalırken, İyi Parti yüzde 7.2'ye geriledi.

ABONE OL
Mart 17, 2023 07:30
Son anket altılı masayı üzecek! İyi Parti eridi, 3 parti küsuratta kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye, tarihinin en kritik seçimine gidiyor. Kısa bir sürenin kaldığı Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri yaklaşırken, toplumda da aynı oranda heyecan artmış durumda.Cumhur İttifakı’nın adayı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına büyük kriz sonrası çıkan altılı masa adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile İyi Parti başta olmak üzere altılı masanın birbirine benzemeyen küçük partilerinindesteğini arkasına almış gibi görünüyor.ADA Araştırma, mart ayında 77 ilde gerçekleştirdiği “Türkiye Siyasi Gündem Araştırması” sonuçlarını açıkladı. 7-10 Mart 2023 tarihleri arasında yapılan ankete toplam 3 bin 121 kişi katıldı. Gelen sonuçlara göre; AK Parti oy oranını korurken, en yakın rakibiyle arasında büyük oranda fark olduğu görüldü.YÜZDE 40.2 AK PARTİ’Yİ TERCİH ETTİAnkete katılan 3 bin 121 kişiden yüzde 40.2’i tercihini AK Parti’den yana kullandı.CHP yüzde 24,2 ile ikinci sırada, HDP yüzde 9,6 ile üçüncü sırada ve İYİ Parti yüzde 7.2 ile dördüncü sırada yer aldı.Araştırmada Yeniden Refah Partisi yüzde 2 ile dikkat çekerken, altılı masa üyeleri Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi yüzde 1’i aşamadı.İşte anket sonuçları:AK Parti: %40,2CHP: %24,2HDP: %9,6İYİ Parti: 7,2MHP: %7,1Yeniden Refah Partisi: %2,0AK PARTİ OYLARINI KORURKEN İYİ PARTİ ERİDİADA Araştırmanın ekim ayında 81 ilde ve 3 bin 29 kişi üzerinde yaptığı anket sonucuna göre seçmenin siyasi tercihi şöyleydi;AK Parti: %40,2CHP: %22,6HDP: %10,7İYİ Parti: %10,4MHP: %8,6Yeniden Refah Partisi: %2,4Siyasi partilerin son oy oranlarıEkim ayında 81 ilde yapılan anket sonucuna göre seçmenin siyasi tercihi belli oldu.AK Parti: %40,2CHP: %22,6HDP: %10,7İYİ Parti: %10,4MHP: %8,6Yeniden Refah Partisi: %2,4ADA | Türkiye Siyasi Gündem Araştırması pic.twitter.com/HyWjLYOQ4S— ADA ARAŞTIRMA (@AdaArastirma) November 11, 2022KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.