Teknopark İstanbul deprem bölgesinde konteyner kent kuruyor

Teknopark İstanbul deprem bölgesinde konteyner kent kuruyor

Haber 7 - Teknopark İstanbul, deprem bölgesinde de Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda 3 bin 600 kişilik konteyner kent kuruyor.

ABONE OL
Mart 1, 2023 03:30
Teknopark İstanbul deprem bölgesinde konteyner kent kuruyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknopark İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet ve acil durumlara yönelik “Helpcube” isimli önleyici teknolojiler programı başlatan Teknopark İstanbul, savunma sanayi şirketleri ile birlikte depremzedeler için seferber oldu.Bu çerçevede AR-GE çalışmalarını Teknopark İstanbul bünyesinde yürüten ve afet bölgesine gönderilen sensör ve İHA’larla yüzlerce kişinin kurtarılmasında aktif rol oynayan Türk savunma şirketlerinin desteğiyle deprem bölgesinde 3 bin 600 kişilik konteyner kent kuruluyor.ÇALIŞANLAR BÖLGEDEKİ YARDIM FAALİYETLERİNİ HALEN SÜRDÜRÜYOR11 ili etkileyen depremler sonrası Teknopark İstanbul ve Türk savunma şirketlerinin çalışanları, bölgeye akın ederek arama kurtarma çalışmalarına katılmıştı.Duvar arkası radar, çubuk kamera, termal kamera, yer altı görüntüleme ve analiz cihazı, göçük altı görüntüleme cihazları, güneş enerjili kameralar ve 2 bin kadar jeneratörle yetkililere destek olan çalışanlar, bölgedeki yardım faaliyetlerini halen sürdürüyor.’TÜM İMKANLARIMIZLA ÇABA GÖSTERİYORUZ’Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, deprem bölgesinde yaraları sarmak ve hayatın en kısa sürede normal akışına dönmesi için ilk andan itibaren seferber olduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:”Çalışanlarımız başta olmak üzere, en büyük AR-GE firmamızdan en küçük kuluçka firmamıza kadar, ülkemizin ve insanlarımızın yanında ve hizmetindeyiz. İlk etapta afet bölgesinde ihtiyaç duyulan malzemeleri iki yardım tırı ile bölgelere sevk ettik. İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte öncelikli ihtiyaçların karşılanması için tüm imkanlarımızla çaba gösteriyoruz.”3 BİN 600 KİŞİLİK KONTEYNER KENTTE BARINACAKVerilen bilgiye göre, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in depremzedelere konaklama ve iş imkanı sağlayacaklarına dair açıklamasının ardından Teknopark İstanbul da bölgedeki konteyner kent çalışmalarını hızlandırdı.Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak konteyner kentte 3 bin 600 kişi barınacak. EXPO sahası içinde yer alacak yaşam alanındaki her bir konteyner 120 bin liraya mal olacak.AFET PROJELERİ İÇİN HELPCUBE PROGRAMI BAŞLATILMIŞTITeknopark İstanbul, derin teknoloji ve girişimcilik ekosistemindeki tecrübesiyle öne çıkan Kuluçka Merkezi Cube Incubation liderliğinde, önemli çözüm ortağı ve partnerlerin katılımıyla afet ve acil durumlara yönelik Helpcube önleyici teknolojiler programı başlatmıştı.Türkiye’nin afetlere teknolojik olarak hazırlıklı olabilmesi amacıyla tasarlanan Helpcube ile acil durum ve afetlere yönelik önleyici teknolojilerin yanı sıra afet esnasında ve sonrasında destekleyici hizmet veya ürün içeren projeleri olan girişimlerin büyüyebilmesine yönelik destekler sunulacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
Yozgat haberleri, Yozgat ilinin güncel olaylarını takip etmek isteyenler için önemli bir kaynak. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilinde yaşayanların güncel bilgiye kolayca erişmelerini sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki ekonomi, siyaset, spor ve kültür gibi birçok alanda haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki turistik yerler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki iş fırsatları hakkında bilgilendirme yapar. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki gençlerin yaşamlarına dair haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki yerel seçimler hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki çevre sorunlarına dikkat çekiyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki kültürel etkinlikleri takip ediyor ve haberleştiriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki spor kulüpleri ve sporcuları hakkında haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki tarım ve hayvancılık sektörü hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki trafik kazaları ve yol durumu hakkında bilgi sağlıyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki polis ve güvenlik birimlerinin çalışmalarını takip ediyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki belediyelerin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında güncel bilgi sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki sanat ve edebiyat dünyasından haberler sunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki doğal afetler hakkında bilgi veriyor ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yozgat haberleri, Yozgat ilindeki vatandaşların günlük hayatına dair haberler sunuyor.